خلاصه:
مقاله کامل پروژه پشتیبانی الكترونیك ES در 95 صفحه word قابل ویرایش با فرمت
توضیحات:
دسته بندیبرق
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات71
حجم فایل430 کیلو بایت

مقاله کامل پروژه پشتیبانی الكترونیك ES در 95 صفحه word  قابل ویرایش با فرمت doc


چكیده:

بیش از پنجاه سال  است كه دست اندركاران مسائل نظامی جهان با مفهوم جنگ الكترونیك آشنا هستند. جنگ الكترونیك در واقع چیزی نیست جز تلاش برای «خوب دیدن دشمن» و در عین حال «دیده نشدن توسط او» به عبارت دیگر هر گونه تكنیك و تكنولوژی تأثیرگذار  بر وسائل الكترونیكی كه توانایی عمل كرد یك سیستم دفاعی را كاهش می‌دهد جنگ الكترونیك نام دارد.

و هر گونه تكنیك و تكنولوژی كه جهت حذف اثرات مخرب سیستم‌های جنگ الكترونیك در سیستم‌های دفاعی به كار می‌رود دفاع الكترونیك نام دارد.

امروزه بهترین مانع در مقابل بروز جنگ بین كشورها داشتن ارتش‌‌های قدرتمند، قابل انعطاف و  با قابلیت پاسخگویی سریع می‌باشد.

بیان چنین ارتش‌هایی كه امروزه تعداد و امكانات آنها روبه ازدیاد است، بر مخابرات استوار می‌گردد. موضوع مخابرات نظامی خصوصاً زمانی كه همة نیروهای نظامی یك كشور «زمینی، هوایی، دریایی و … » باید در صفحة واحدی از عملیات با یكدیگر كار كنند، موضوعی بسیار گسترده و پیچیده است.

سیستم‌های مخابراتی مورد استفاده در چنین شرایطی باید دارای واكنش سریعتر، قابلیت اطمینان و ماندگاری بیشتر، عدم آسیب‌پذیری بالاتر و قابلیت همكاری بیشتر بین واحدها باشند.

همچنین این سیستم‌ها باید قادر به كنترل خود باشند تا بتوانند آسیب‌پذیری را كاهش داده و به عبارتی خود درمان باشند.

بنابراین در جنگ‌های آینده پیروزی با طرفی خواهد بود كه بتواند فضای الكترومغناطیسی را بهتر كنترل كند و چنین است كه سرمایه‌گذاری در زمینة جنگ الكترونیك و خرید و فروش ادوات آن حجم و رشد سالانة شگفت‌انگیزی را نشان می‌دهد. در كشور ما نیز ضرورت دارد، همچون سایر كشورها، كارشناسان و محققین این حوزه خاص فراگرد هم آمده و با ارائة یافته‌ها و تجارب ارزندة خود از پیشرفت جهانی و فعالیت‌های داخلی، رشد توسعه و تعمق این رشتة خاص را در عرصه‌های مختلف كاربردی و تحقیقاتی تسریع كرده و باید، و شایدهای علمی و آموزشی را در معرض نقد آگاهانه قرار دهند.

 

مقدمه:

اهمیت اقدامات جنگ الكترونیك:

استفاده گسترده از تجهیزات الكترونیكی مانند رادارها و مخابرات به طور مستقل و یا مانند موشكها و هواپیماها به صورت همراه و جزئی از سلاحهای نظامی دفاعی، صورت می‌پذیرد كه در هر حال كاربرد صحیح آنها بهر صورتی كه باشد، باعث ارتقاء سرعت، وقت و قدرت نظامی شده و موجب می‌گردد تا ضریب موفقیت در جنگهای امروزی بالا رود. نتیجه سخن اینكه در پرتو این كاربرد، شرایط میادین نبرد بگونه‌ای رقم زده شده است كه امروزه این میدانها علاوه بر ایجاد عمق، پهنا و فضا، دارای بعد چهارمی بنام «قلمرو طیف امواج الكترومغناطیسی» هم شده‌اند. این بعد آنچنان در تمامی زوایا و نقاط صحنه‌های نبرد نفوذ و رسوخ كرده است كه شاید بتوان گفت بدون توجه به آن پیشرفت در سایر ابعاد جنگ هم امكان پذیر نخواهد بود. با آنكه این قلمرو (طیف امواج الكترومغناطیسی) نیز همانند زمان بطور فیزیكی ملموس و مشهود نمی‌باشد، ولی دارای اثرات و نتایجی است كه ارزش حضور آن را تأیید می كند. از طرف دیگر مطرح شدن نگرش سیستمی نسبت به جنگها و منازعات بشری در قالب  اصول و تئوری‌های فرماندهی و كنترل، نیروهای نظامی و درگیر را آن چنان به ارتباطات قوی و پیچیده هدایت و به كنترل‌های سریع و تصمیم‌گیریهای قاطع و به موقع نیازمند كرده است كه نقش تجهیزات الكترونیكی و مخابراتی در اجرای این اصول و شیوه‌ها را انكار ناپذیر و هر اقدامی بدون آنها را امكان ناپذیر می نماید. همچنین ضرورت شناسائی رقبا و دشمنان در صحنه‌های جهانی و اطلاع از شرایطی كه كشور را جهت ایفای نقش منطقه‌ای و جهانی و حداقل حفظ موجودیت خود، توانمند می‌سازد از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

لذا اهمیت و ارزش بدست آوردن اطلاعات و آگاهی‌های كیفی، دقیق و سریع بیش از بیش مشخص می‌شود. با توجه به موارد فوق ، جا دارد كه این دوران را «عصر اطلاعات» نامگذاری نماییم.


فهرست مطالب

 چکیده:

 مقدمه:

 اهمیت اقدامات جنگ الکترونیک:

 الف- جنبه‌های استراتژیکی

 ب- جنبه‌های تاکتیکی

 فصل اول: (Weapons) ES

 معادله سیستم غیر عامل

 ی-ی- گیرنده های هشدار دهنده راداری (RWR):

 1-1-1- حساسیت RWR

 2-1- تجهیزات (ES)

 2-1-2-1- آنتن های مختص جهت یابی

 ی-ی-ی-ی گیرنده فرکانس بسیار پهن

 ی-ی-ی-ی-ی- حساسیت گیرنده تقویت شده

 ی-ی-ی-ی- گیرنده های سوپرهتروداین باند باریک

 ی-ی-ی-ی- گیرنده های سوپرهتروداین باند پهن

 ی-ی-ی-ی-ی- گیرنده کانالیزه

 ی-ی-ی-ی-ی- گیرنده BRAGG CELLصوتی –نوری

 ی-ی-ی-ی- جهت یاب های از نوع مقایسه دامنه

 ی-ی-ی-یجهت یاب های از نوع سنجش فاز

 اندازه گیری پهنای پالس

 ی-ی-ی-ی- کشف اتوماتیک

 ی-ی-ی-ی- کشف کننده های خودکار حلقه باز

 ی-ی-ی-ی- کشف کننده های خودکار حلقه بسته

 ی-ی-ی- شناسایی و پردازش اطلاعات

 ی-ی-ی- موارد مشکل در ES

 7-2-1- ویژگیهای نمونه یک سیستم ESدریایی

 ی-ی-ی- عامل (ضریب –فاکتور) پیشرفته برد در محیط عملیاتی

 ی-ی- سیستم های رهگیر مادون قرمزی

 ی-ی-ی- هشدار دهنده پرتاب موشک / هشدار دهنده نزدیک شدن موشک

 ی-ی-ی- سیستم های مادون قرمزی رو به جلو

 فصل دوم

 ESارتباطی و اطلاعات ارتباطی

 ی-ی- ESارتباطی

 فصل سوم

 ی-ی- سیستم های اطلاعات الکترونیکی ELINT

 1-1-3- حساسه های ELINT

 2-1-3- مرکز پردازش کننده ELINT

 2-3- COMINT

کلمات کلیدی:
"امروزه سرعت بیشتر و کیفیت سرویس بهتر مهمترین چالش های دنیای شبکه می باشند تلاشهای زیادی که در این راستا در حال انجام می باشد،"
"راه حل های پاسخ تقاضا مبتنی بر مدیریت LMP در بازارهای برق دارای فایل شبیه سازی، ترجمه، گزارش کار کامل و 11 اسلاید آماده ارائه در قالب پاورپوینت"
این نوشتار عهده دار معرفی ادوات جدید سیستم های مدرن انتقال انرژی می‌باشد که تحول زیادی را در بهره‌برداری و کنترل سیستمهای قدرت ایجاد خواهد کرد
اخبار و مطالب آموزشی
تصمیم گیری در خصوص منبع آزمون دستیاری دندانپزشکی تا نیمه مهر
دبیر شورای دندانپزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه مذاکراتی با معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص منبع قرار گرفتن کتب ملی دندانپزشکی داشته‌ایم، گفت: به احتمال زیاد تا 15 مهر ماه در این خصوص تصمیم‌گیری و نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد....[ 1396-6-31 ]

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می‌شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج نهایی آزمون دوره‌های دانشگاه علمی کاربردی تا پایان امروز، 30 شهریور خبر داد....[ 1396-6-30 ]

اعلام نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اسلامی
نتایج آزمون Ept شهریور ماه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد....[ 1396-6-29 ]

نتایج آزمون ارشد پزشکی جمعه اعلام می‌شود/اعلام علت تاخیر در انتشار نتایج
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از انتشار نتایج آزمون ارشد پزشکی در جمعه خبرداد....[ 1396-6-29 ]

آموزش زبان انگلیسی

سایت زویا در تلاش است تا بستر مناسبی را برای دانش آموزان علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی فراهم سازد از این رو ذکر چند نکته خالی از لطف نیست. سایت آموزش زبان انگلیسی زویا نقش کمکی را دارد و این آموزش ها را نمیتوان جایگزین آموزش های اصلی دانست. پیش از هر کاری لازم است تا شما در سایت زویا ثبت نام کنید تا هم از تمام امکانات سایت بهرمند شوید و هم سابقه آموزش های شما حفظ شود. برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی خود ازآزمون لغات که در سطح بندی های مختلف تنظیم شده است استفاده نمایید و در هر سطحی که به 70درصد لغات پاسخ صحیح دادید به سطح بالاتر بروید آخرین سطحی که توانستید بالاتر از 70 درصد پاسخ صحیح بدهید این سطح زبان انگلیسی شما میباشد. برای هر سطح حداقل به 20 لعت پاسخ دهید. پس از دانستن سطح زبان خود به قسمت فلش کارت ها و سطح مورد نظر رفته و با مورد لغات فلش کارت زبان انگلیسی دایره لغات خود را در این سطح زبان انگلیسی افزایش دهید. در کانال تلگرامی آموزش زبان انگلیسی زویا عضو شوید و لغاتی که روزانه ارسال میشود را مرور کنید. اگر ایده خوبی برای آموزش زبان انگلیسی دارید از طریق کانال تلگرام سایت زویا با ما در تماس باشید. معنی zooya به فارسی , دیکشنری آنلاین , دیکشنری هوشمند , دیکشنری انگلیسی به فارسی , دانلود دیکشنری , دیکشنری انگلیسی به فارسی اندروید , دیکشنری اینترنتی , دانلود دیکشنری انگلیسی به فارسی , دیکشنری فارسی به فارسی , دیکشنری عربی به فارسی , دیکشنری پزشکی , دیکشنری اندروید و , تعیین سطح به انگلیسی , تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین , سوال و جواب تعیین سطح زبان انگلیسی دیکشنری , دیکشنری فارسی به فارسی , دانلود دیکشنری فارسی به انگلیسی , دیکشنری انگلیسی به فارسی با تلفظ , دیکشنری انگلیسی به انگلیسی , دیکشنری فارسی به انگلیسی اندروید , دیکشنری عربی به فارسی , دیکشنری پزشکی , دیکشنری متن انگلیسی به فارسی , سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی , تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین , سوال و جواب تعیین سطح زبان انگلیسی , نمونه سوالات آزمون شفاهی تعیین سطح زبان انگلیسی , دانلود نمونه سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی , لیست لغات 504 pdf , لیست لغات 504 با معنی , دانلود لغات 504 برای موبایل , لیست لغات 1100 , دانلود لیست لغات 504 pdf , لیست لغات 504 واژه , دانلود فلش کارت 504 , لیست کلمات ۵۰۴