خلاصه:
"دانلود نقش expansin ، پروتئین سست كننده دیواره گیاهی 16ص تحقیق نقش expansin ، پروتئین سست كننده دیواره گیاهی 16ص مقاله نقش expansin ، پروتئین سست كننده دیواره گیاهی 16ص نقش expansin ، پروتئین سست كننده دیواره گیاهی 16ص"
توضیحات:
دسته بندیکشاورزی و زراعت
فرمت فایلzip
تعداد صفحات17
حجم فایل10 کیلو بایت

 

فرمت فایل : ورد 

 

قسمتی از محتوی فایل

 

تعداد صفحات : 17 صفحه

نقش expansin ، پروتئین سست كننده دیواره گیاهی در شكل گیری اندامهای گیاهی خلاصه: دیواره سلولی، سلولهای گیاهی در حال رشد تشكیل شبكه ای سلولزی از میكروفیبریلها واقع در ماتریكس پلی ساكاریدی و پروتئینی را می دهد.
دیواره های سلولی به سلول گیاهی ثبات شكل می دهند ولی در برابر رشد سلولی انعطاف پذیری خاصی از خود نشان می دهند.
Exapasin نوعی پروتئین سلولی است كه باعث سست شدن دیواره و رشد بهتر سلول می شود.
رشد سلولی از مهمترین عوامل تعیین میزان طول گیاه می باشد.
در این مقاله به نحوه كنترل رشد سلول از طریق Exapasin می پردازیم.
مقدمه: ساختار اندامهای زایشی گیاهی نقش اصلی را در طبقه بندی گیاهان Linneeus ایفا می كند.
این نشان می دهد كه شكل و اندازه دیگر گیاهان به میزان زیادی بسته به تغییرات شرایط محیطی می باشد در نور كم گیاهان برگهای كوچك ولی قد بلند با شاخه های كم دارند و در نور كافی برگها گسترده می شوند و ساقه دارای شاخه های متعدد می گردد.
این نوع واكنشهای فراسلولی معمولاً برگرفته از واكنشهای درون سلولی در برابر تغییرات محیط می باشند.
انعطاف پذیری زیاد در رشد گیاهان باعث ایجاد فرصتی برای كنترل رشد برای گیاه است.
قدرت تغییر در اندازه و شكل گیاه یك نكته مهم در كشاورزی محسوب می شود.
اندازه یك اندام می تواند تحت تاثیر افزایشی اندازه سلول ها و یا افزایش تعداد آنها باشد.
در نتیجه افزایش اندازه سلول و تعداد سلولهامی توانند دو عامل كنترل كننده اندازه بافتها به حساب آیند.
در این مقاله بیشتر بر روی چگونگی كنترل رشد بافتها از طریق افزایش اندازه سلول می پردازیم.
سلولهای حیوانی از طریق افزودن ماده حیاتی به خود بزرگ می شوند ولی سلولهای گیاهی اغلب از طریق وارد كردن آب به واكوئلهای خودشان اندازه خودشان را افزایش می دهند كه این بدون هیچ گونه افزایش در مقدار ماده سیتوپلاسمی صورت می گیرد.
ورود آب به داخل واكوئلها فشار تورژسانسی بر روی دیواره سلولی وارد می كند كه باعث ثبات شكل سلولها می شود.
بنابراین سلول گیاهی تنها زمانی می تواند افزایش حجم یابد كه دیواره سلولی سست شود.
با اینكه ورود آب به داخل سلول و سست شدن دیواره سلولی دو عامل اصلی در رشد سلولهای گیاهی به حساب می آیند، ولی آندوسیتوز آب نمی تواند یك عامل محدود كننده هم محسوب می شود زیرا میزان آب ورودی بسیار زیاد است.
به بیان دیگر تغییر در دیواره سلولی نقش اساسی و محوری در افزایش حجم سلولی ایفا می كند.
تلاشهای انجام شده برای یافتن فاكتورهای مربوط به گسترش دیواره سلولی به كشف expansin منجر شد.
Expansin عمل وارد شدن به داخل دیواره سلولی را همراه با از بین بردن پیوندهای هیدروژنی بین پلیمرهای دیواره انجام می دهد.
مولكولهای اگزوژن expansin قابلیت توسعه سلولی و اندام زایی در گیاهان را دارند.
نحوه بیان ژنهای expansin به میزان زیادی وابسته به رشد اندامها و شكل گیری درست آنها دارد.
علاوه بر این بررسیهای جدید شامل دستكاری در نحوه بیان ژنهای expansin نقش expansin در رشد اندامهای گیاهی را به اثبات رسانیده است.
این مقاله به بررسی این امكان كه رشد اندامها تحت كنترل expansin باشد، می پردازد.

کلمات کلیدی:
پاورپوینت طرح توجیهی پرورش و نگهداری زنبور عسل در 63 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx
در این تحقیق به شرح دقیق کاشت تا برداشت انار میپردازیم
"در كشور ما نیز پنبه یكی از مهمترین منابع صادراتی غیرنفتی است، چنانچه پنبه به روش صحیح و پیشرفته تولید شود، محصول پربركتی است كه نه تنها درآمد خوبی برای كشاورزان تامین خواهد كرد، بلكه محصولات فرعی و صنایع وابسته به آن می‌تواند سهم مهمی در بالا بردن سطح اقتصاد كشور داشته باشد در این زمینه فعالیت‌های مختلفی نظیر صنایع پنبه پاك‌كنی، روغن‌كشی، تهیه غذا"
"با سطح كشت جهانی، بالغ بر 140 میلیون هكتار و تولید بیش از 585 میلیون تن در سال، یكی از منابع اصلی تامین غذای انسان، دام و مصارف صنعتی می‌باشد این محصول ارزشمند، با توجه به دوره رویش كوتاه و عملكرد افزون‌تر از دیگر محصولات و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف از نظر سطح كشت در مرتبه سوم پس از گندم و برنج و از نظر عملكرد، در مرتبه دوم پس از گندم قرار"
اخبار و مطالب آموزشی
نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی فردا اعلام می‌شود
نتایج اولیه چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرای سال 96 فردا سه‌شنبه چهارم مهرماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد....[ 1396-7-3 ]

گزارش رییس سازمان سنجش از برگزاری کنکور ۹۶
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رییس سازمان سنجش و آموزش کشور در جلسه عصر امروز کمیسیون گزارشی از روند برگزاری کنکور سال ۹۶ را ارایه کرد....[ 1396-7-3 ]

تمدید ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون‌های ۹۶ دانشگاه تهران
زمان ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون‌های سال ۱۳۹۶ دانشگاه تهران تمدید شد....[ 1396-7-3 ]

آموزش زبان انگلیسی

سایت زویا در تلاش است تا بستر مناسبی را برای دانش آموزان علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی فراهم سازد از این رو ذکر چند نکته خالی از لطف نیست. سایت آموزش زبان انگلیسی زویا نقش کمکی را دارد و این آموزش ها را نمیتوان جایگزین آموزش های اصلی دانست. پیش از هر کاری لازم است تا شما در سایت زویا ثبت نام کنید تا هم از تمام امکانات سایت بهرمند شوید و هم سابقه آموزش های شما حفظ شود. برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی خود ازآزمون لغات که در سطح بندی های مختلف تنظیم شده است استفاده نمایید و در هر سطحی که به 70درصد لغات پاسخ صحیح دادید به سطح بالاتر بروید آخرین سطحی که توانستید بالاتر از 70 درصد پاسخ صحیح بدهید این سطح زبان انگلیسی شما میباشد. برای هر سطح حداقل به 20 لعت پاسخ دهید. پس از دانستن سطح زبان خود به قسمت فلش کارت ها و سطح مورد نظر رفته و با مورد لغات فلش کارت زبان انگلیسی دایره لغات خود را در این سطح زبان انگلیسی افزایش دهید. در کانال تلگرامی آموزش زبان انگلیسی زویا عضو شوید و لغاتی که روزانه ارسال میشود را مرور کنید. اگر ایده خوبی برای آموزش زبان انگلیسی دارید از طریق کانال تلگرام سایت زویا با ما در تماس باشید. معنی zooya به فارسی , دیکشنری آنلاین , دیکشنری هوشمند , دیکشنری انگلیسی به فارسی , دانلود دیکشنری , دیکشنری انگلیسی به فارسی اندروید , دیکشنری اینترنتی , دانلود دیکشنری انگلیسی به فارسی , دیکشنری فارسی به فارسی , دیکشنری عربی به فارسی , دیکشنری پزشکی , دیکشنری اندروید و , تعیین سطح به انگلیسی , تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین , سوال و جواب تعیین سطح زبان انگلیسی دیکشنری , دیکشنری فارسی به فارسی , دانلود دیکشنری فارسی به انگلیسی , دیکشنری انگلیسی به فارسی با تلفظ , دیکشنری انگلیسی به انگلیسی , دیکشنری فارسی به انگلیسی اندروید , دیکشنری عربی به فارسی , دیکشنری پزشکی , دیکشنری متن انگلیسی به فارسی , سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی , تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت آنلاین , سوال و جواب تعیین سطح زبان انگلیسی , نمونه سوالات آزمون شفاهی تعیین سطح زبان انگلیسی , دانلود نمونه سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی , لیست لغات 504 pdf , لیست لغات 504 با معنی , دانلود لغات 504 برای موبایل , لیست لغات 1100 , دانلود لیست لغات 504 pdf , لیست لغات 504 واژه , دانلود فلش کارت 504 , لیست کلمات ۵۰۴