خلاصه:
دانلود مالیه 2 16 ص تحقیق مالیه 2 16 ص مقاله مالیه 2 16 ص مالیه 2 16 ص
توضیحات:
دسته بندیاقتصاد
فرمت فایلzip
تعداد صفحات19
حجم فایل20 کیلو بایت

 

فرمت فایل : ورد 

 

قسمتی از محتوی فایل

 

تعداد صفحات : 19 صفحه

1-1.
مقدمه روزگاری دولتها وظیفی خود را تنها حفظ مرزها و نظم و امنیت داخلی و نیز بسترسازی های اولیه اقتصادی می دانستند.
اما با بروز نارسایی های بازار در تأمین کارایی ، عدالت و سایر ارزشهای انسانی ، نقش دولتها به تدریج پر رنگ تر شد ؛ به ویژه از آن جهت که تعهدات دولتها در قبال مردم افزایش یافت.
اقتصاد بخش عمومی یا مالیه عمومی تلاشی اثباتی و هنجاری است.
1-2.
دولتها از نظر اقتصادی چه اهمیتی دارند؟
بدون وجود امنیت از تجاوز بیگانگان، فعالیتهای اقتصادی مناسبی که منجر به رشد و توسعه شود، انجام نخواهد گرفت.
از آنجا که تلاش اقتصادی برای خلق ثروت است، بدون ضمانت حفظ ثروت از دست اشرار و باج گیران، کوشش اقتصادی ثمری ندارد.
مرجع تسجیل مالکیت (اتومبیل، زمین و .

) مرجع احقاق حق مسؤول تأمین کالاهای عمومی احداث و نگهداری جاده حفظ منابع ملی و دفاع از حقوق عمومی سرمایه گذاریهای عظیم و دیربازده مثل تولید علم آموزش و بهداشت عمومی مرجع تشخیص منافع دیپلماتیک خارجی مرجع تعریف، ارزش گذاری و تولید پول مرجع مبارزه با مشکلات ناشی از تورم سرمایه گذاری کم و نامناسب نسبت به نیازهای جامعه از طرف بخش خصوصی نیروی کار بیکار ، مبارزه با بیکاری طیف گسترده ای از وظایف باید به دوش دولت باشد تا چرخ اقتصاد ، با تمام ابعادش ، به درستی بچرخد.
1-3.
اقتصاد بخش عمومی به چه می پردازد؟
پاسخ به سوال «دولت چه باید بکند و چگونه انجام دهد؟
» موضوع مالیه عمومی را مشخص می کند : تعیین مرزهای دخالت دولت اثر دخالت دولت بر جهت دادن به تولید (تخصیص منابع تولیدی) اثر دخالت دولت بر توزیع درآمد و هنجارهای رفتاری جامعه ، برآورد هزینه های دولت ، منابع درآمدی به ویژه مالیاتها، مقررات دولتی، تولید دولتی، قیمت گذاری، بدهی دولت.
جنبه های خرد اقتصادی دولت (مقررات زدایی و خصوصی سازی) موضوع این شاخه است.
نکته : مالیه عمومی، تمامی فعالیتهای دولت را شامل نمی شود.
جنبه های کلان اقدامات دولت ، مانند انتخاب سیاست های پولی ، و مالی و اعمال آن و یا بخش خارجی اقتصاد دولت ، به رغم اهمیت بسیار ، در شاخه های دیگر علم اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
بخش عمومی با مرزهای بخش خصوصی شناخته می شود ؛ به همین دلیل بخش عمومی با تحلیل رفتار بخش خصوصی آغاز می شود و آن را در بر می گیرد ؛ سیاستها و اقدامات ، در واکنش به نیازهای بخش خصوصی شکل می گیرند و تأثیر آنها نیز به واکنش بخش خصوصی بستگی دارد.
بنابراین طبیعی است که بررسی در ارتباط متقابل صورت گیرد.
1-3-1.
سهم دولت در اقتصاد چگونه تعیین می شود؟
دولت مفهومی گسترده و تعاریف مختلفی دارد.
در کشورهای مختلف ، دولت و گستره دخالت آن به شکل های گوناگون تبیین می شود.
پاسخ به پرسش اصلی اقتصاد بخش عمومی ، دولت چه باید بکند و چگونه بکند؟
، بدون رجوع به ایدئولوژی و فلسفه سیاسی حاکم مقدور نیست ؛ چرا که قدم اول در پاسخگویی به این پرسش تعیین اهداف دولت است که این کار بدون رجوع به ارزشهای مورد قبول جامعه ناممکن است و خواه ناخواه از جهان بینی جامعه تأثیر می پذیرد.
نگاه ارگانیکی یا "" آلی "" به جامعه ، فرد ر

کلمات کلیدی:
مقاله بررسی تاریخچه سوبسید در ایران در 16 صفحه ورد قابل ویرایش
"اینترنت همراه با رشد روزافزون خود، كاربردهای فراوانی در صنایع مختلف یافته است امروزه اینترنت بعنوان رسانه‌ای قدرتمند در اختیار صنعت تبلیغات قرار گرفته است بدلیل ویژگی‌ها و مزیتهای فراوانی كه اینترنت در مقایسه با رسانه‌های سنتی دارد، تبلیغات اینترنتی شاهد رشد فراوانی در طی سالیان اخیر بوده است"
مقاله بررسی تجارت و مدیریت آن در 25 صفحه ورد قابل ویرایش
بعضی از سایتهای‌اینترنتی محصولات را با جایزه‌های بزرگی به قیمت واقعی می‌فروشند با قول تخفیف 100% از قیمت فروش 90 تا 60 روز دیرتر و بعد از زمانیكه درخواست شود متأسفانه برای خریداران «بعداً» ممكن است كه به هیچ وقت تبدیل شود از آنجا كه یكی از سایتهای مهم كه چنین كاری را می‌كرد تقریباً ورشكسته شده است بعضی از نمونه‌های جذاب بازاریابی خیلی دور از وا