خلاصه:
"با کاهش قدرت سیستم دفاعی، به مرور زمان بدن آماده ابتلا به عفونت ها و سرطان هایی می شود که به طور معمول در مردم عادی دیده نمی شوند، این بیماری ها به صورت بیماری های ریوی، اسهال های شدید و مزمن، تب های طولانی، کاهش وزن، اختلالات شخصیتی، بیماری های مغزی و پوستی خود را نشان می دهند علائم آلودگی با HIV بسیار پیچیده است و دارای مراحل چندی است که الزاما"
توضیحات:
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلpptx
تعداد صفحات16
حجم فایل31 کیلو بایت


سیر بیماری

الف : عفونت اولیه ( سندرم رترو ویروسی حاد )

ویروس پس از ورود به خون ، از طریق گیرنده 4 CD وارد سلولهای مربوطه شده به سرعت شروع به تكثیر كرده همزمان به غدد لنفاوی مهاجرت می كند. در 50تا70%موارد اولین علائم عفونتHIV  حدود1 الی6 هفته (بطور متوسط 3 هفته) بعد از تماس، با علائمی شبیه منونوكلئوز عفونی ظاهر می شود. شایعترین علائم این مرحله شامل تب ، خستگی ، ضایعات پوستی ، بزرگی غدد لنفاوی، گلودرد و ضعف میباشد. كاهش وزن، درد عضلانی، درد مفاصل ، سردرد،مننژیت، اسهال،تهوع و استفراغ در این مرحله شایع بوده، ممكن است بزرگی کبد و طحال ، برفك دهانی ، بیماری عصبی نیز دیده شود. این دوره 1 تا 3 هفته طول كشیده و خودبخود بهبود می یابد. با درنظرگرفتن احتمال بدون علامت بودن این مرحله توجه و شك پزشكان به عفونت اهمیت خواهد داشت.


ب : عفونت بدون علامت  

این مرحله از اهمیت بسزایی در روند انتقال بیماری برخوردار است. زیرا در این مرحله فرد آلوده هیچگونه علامت بالینی مشخصی نداشته ، بسیاری اوقات به طور تصادفی با یك آزمایش خون مثبت تشخیص داده میشود. نكته دیگر اینكه این مرحله می تواند بطورمتوسط 10 سال طول بكشد . لذا شناسایی افراد در این مرحله و نیز مشاوره و آزمایش داوطلبانه و آموزش در خصوص راههای سرایت بیماری در كنترل عفونت حائز اهمیت است.

کلمات کلیدی:
"درمانهای عضوی یا زیست شناختی عمده در روان پزشكی شامل، دارو درمانی،ECT، نور درمانی،‌ محرومیت از خواب، جراحی روانی است با این كه هنوز دانش سایكوفارماكوتراپی به خصوص در دهه گذشته گسترش چشمگیری داشته است ولی دارو درمانی، معمولاً به تنهایی كافی نیست درمان با صرع الكتریكی یكی از مؤثرترین و ناشناخته ترین درمانهای روان پزشكی است در مورد تاریخچه استفا"
"بر خلاف طب جدید، قدما و طبیبان گذشته برای درك بهتر ازمحیط اطراف خود و تقسیم بندی مفاهیم از علومی همچون طبیعیات كمك میگرفتند"
"ورود،تکثیر و گسترش یک عامل عفونی بیماری زا را در بدن انسان یا جانوران عـفـــونت می گـویند بدن در مقــــابل عـفـــونت هـا پاســـخ نشان میدهــــد ،ولی یک عفـــــونت همیشه منجـــــــر به بیمـــــاری نمـــی شود"
پاورپوینت بررسی دستگاه گردش خون در 20اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx


آموزش انگلیسی در اینستاگرام آموزش انگلیسی در تلگرام


آموزش انگلیسی در اینستاگرام آموزش انگلیسی در تلگرام