نام فایل : دانلود دانلود پاورپوینت عوامل اصلی در رژیم غذایی ورزشکار
گروه : تربیت بدنی
فرمت فایل : ppt
حجم فایل : 6.398 مگا بایت
تعداد صفحات : 103
بازدید : 7

دانلود فایل
خلاصه:
رژیم غذایی باید به اندازه کافی و لازم از مواد کربوهیدرات، چربی و پروتئین برخوردار باشد تا انرژی مورد نیاز تمرینات و مسابقه تأمین و وزن بدن را در حد مناسب حفظ کند * به متابولیسم پایه ورزشکار (BMR) توجه شود * سن، جنس، ترکیب بدن و فعالیت جسمانی (شدت و حجم ورزش) تعیین و مورد توجه قرار گیرند (نیازهای انرژی ورزشکاران به این عوامل بستگی دارد)
توضیحات:
نکات قابل توجه در رژیم غذایی ورزشکار* رژیم غذایی باید به اندازه کافی و لازم از مواد کربوهیدرات، چربی و پروتئین برخوردار باشد تا انرژی مورد نیاز تمرینات و مسابقه تأمین و وزن بدن را در حد مناسب حفظ کند. * به متابولیسم پایه ورزشکار (BMR) توجه شود. * سن، جنس، ترکیب بدن و فعالیت جسمانی (شدت و حجم ورزش) تعیین و مورد توجه قرار گیرند (نیازهای انرژی ورزشکاران به این عوامل بستگی دارد). * به نظر می رسد حداکثر مصرف انرژی روزانه توسط ورزشکاران 4 هزار کیلو کالری است. * چنانچه غذاهای غنی از مواد مغذی مصرف شوند، ورزشکار با کمبود غذایی دچار نخواهد شد. کربوهیدرات اعمال بسیاری در بدن انجام می دهد که عبارتند از : * منبع بزرگ انرژی است به ویژه در هنگام ورزش بسیار شدید *تنظیم کننده سوخت و ساز چربی و پروتئین به شمار می رود. *دستگاه عصبی به طور انحصاری به عنوان انرژی به آن تکیه دارد. ü ذخایر عضله و کبد از آن ساخته شده اند (گلیکوژن). کربوهیدراتها (CHO) ü گلوکز بهترین و اصلی ترین منبع انرژی برای عملکرد سالم هر سلول و فعالیت بدنی است. *برای عملکرد مطلوب ورزشی و تأمین انرژی مربوطه، خوردن یک رژیم غذایی پرکربوهیدرات 55 تا 60 درصد اجتناب ناپذیر است. *روزانه حداقل به ازای هر کیلوگرم وزن بدن باید 5 گرم کربوهیدرات استفاده شود. *برخی از ورزشکاران به مصرف کربوهیدرات بیشتری تا حد 10 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن نیاز دارند. *ایندکس قندی (شاخص قند خون) Glycemic Index (GI) می تواند سیستم مفیدی برای انتخاب کربوهیدرات در موقع استفاده از آنها، قبل، در جریان و پس از ورزش باشد. غذاهای با GI ناچیزغذاهای با GI متوسطغذاهای با GI زیاد حبوبات و فرآورده های لبنی، غذاهای پرپروتئین و منابع چربی اغلب میوه های تازه انواع ماکارونی، پاستا و لازانیا، انگور، مرکبات، برنج، برخی از انواع نان قند، عسل، سیب زمینی، نوشیدنیهای 6 تا 10 درصد، ذرت، انواع کشمش، غلات غنی شده، گندم سبوس دار...هضم و جذب کربوهیدراتها *جایگاه اصلی هضم و جذب کربوهیدرات ها در روده کوچک است. *کربوهیدرات ها پس از تبدیل به شکل ساده، از طریق خون به کبد وارد می شوند. *گلوکز خون می تواند در زمان استراحت به گلیکوژن کبد یا عضله تبدیل و ذخیره شود یا به عنوان انرژی فوری توسط عضلات، مغز، قلب، کلیه ها و سایر بافتها مصرف شوند. *مقدار ذخایر کربوهیدرات در بدن یک مرد فعال 68 کیلوگرمی (150 پوندی) با 12 درصد چربی تقریباً 450 گرم و برابر با 1800 کیلوکالری انرژی است. گلیکوژن عضله 350 گرم گلیکوژن کبد 80 گرم گلوکز خون 20 گرم 450 گرم × 4 کیلوکالری به ازای هر گرم 1800 کیلوکالری *حداکثر میزان فعالیت با این مقدار انرژی حدود 32 کیلومتر دویدن ...103 اسلاید فایل پاورپوینت
کلمات کلیدی:
رژیم غذایی باید به اندازه کافی و لازم از مواد کربوهیدرات، چربی و پروتئین برخوردار باشد تا انرژی مورد نیاز تمرینات و مسابقه تأمین و وزن بدن را در حد مناسب حفظ کند * به متابولیسم پایه ورزشکار (BMR) توجه شود * سن، جنس، ترکیب بدن و فعالیت جسمانی (شدت و حجم ورزش) تعیین و مورد توجه قرار گیرند (نیازهای انرژی ورزشکاران به این عوامل بستگی دارد)
در طول ورزش مقداری از آب بدن كاسته می شود ذخیره گلیكوژن عضلات تخلیه می شود مقداری از الكترولیت های بدن از دست می رود هدف از تغذیه پس از ورزش جایگزینی آب از دست رفته بدن جایگزینی گلیكوژن مصرف شده در عضلات وکبد جایگزینی الكترولیت های از دست رفته
اهداف این فصل •نظام عملکردی عمومی سیستم عصبی را شرح دهید •ساختار و عمل یک عصب را توضیح دهید •مسیرهای یک بازتاب عصبی را رسم کنید و هر قسمت آن را نام گذاری کنید •دپلاریزه شدن ، پتانسیل عمل و رپلاریزه شدن را تعریف کنید •نقش گیرنده های موضعی را در کنترل حرکات شرح دهید •نقش گیرنده های دهلیزی را در حفظ تعادل توضیح دهید •نقش مراکز مغزی را در کنترل
اتاق گفتگو
ارسال نظر
Zhino :: سلام دوستان اگه کسی هست که تا الان برنامه ی منظمی واسه درس خوندن نداشته و نمیتونه هرماه هزینه زیادی بابت مشاوره بپردازه من لینک ی مشاورو واستون میزارن که واسه کنکریهای تجربی فقط برنامه ۸ ماهه تمظیم میکنه با کمترین هزینه کارشونم فوق العادس. @Consultant97

sina :: خوب است

محسن :: اعلام نتایج دوره‌های بدون آزمون ارشد و دکتری استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد تا ساعت ۱۵ نتایج دوره های دکتری تخصصی بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان وکارشناسی ارشد ۹۶ ویژه استعدادهای درخشان و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت ۱۵ امروز چهارشنبه ۱۵ شهریور اعلام می‌شود.

محسن :: نتایج نهایی کنکور دهه سوم شهریور اعلام می‌شود. مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ۹۶ در دهه سوم شهریور خبر داد.

محسن :: ۱۵ شهریور ولادت امام علی النقی الهادی علیه السلام مبارک

محسن :: ۱۳ شهریور روزتعاون، تعاون و همکاری می‏تواند در جهت رشد و شکوفایی جامعه، نقش بسزایی داشته باشد. بدیهی است با گسترش فرهنگ تعاون، وحدت و هم دلی در جامعه حاکم و ابتکارها و نوآوری ها شکوفا می شود.

محسن :: آغاز ثبت نام آزمون EPT شهریور ماه دانشگاه آزاد. ثبت نام آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

محسن :: تا همتت ای پزشک باقیست دستان تو نعمتی الهیست. اول شهریور ماه روز پزشک مبارک

محسن :: دوستان عزیز شما میتوانید سوالات و نظرات خود را در این قست مطرح کنید.

  • روز شمار کنکور
  • سراسری 97 : 92 روز