دانلود آموزش آرایشگری با بهترین روش های روز دنیا

گروه خدماتی و آموزشی

توضیحات :

*دانلود آموزش آرایشگری*

نكاتی چند راجع به تركیبات رنگها:

استفاده از تابلوی ایگورا رویال شماره‌های 1 الی 9 كه به طور افقی در سمت بالای جدولی نوشته شده است رنگها را نشان می‌دهد، هر قدر رنگ به یك نزدیك شود روشن‌‌تر است، مثلاً N1 مشكی و N9 بلوند كاملاً روشن می‌باشد و ستون افقی از سمت چپ به ترتیب رنگهای طبیعی مات، خاكستری، دودی، طلایی، قرمز، قرمز آتشین انواع رنگهای ایگورا رویال را مشخص می‌كند، معمولاً برای تركیب رنگ‌ها با یكدیگر باید حتی‌الامكان نمره‌ها با یكدیگر مساوی باشند مثلاًN4 با G4 با G3 با R3 را تركیب می‌كنیم.

پالت شامپو رنگی مو:

پالت رنگی است كه به صورت شامپو مو را رنگ نموده و به موها جلا و درخشندگی هم می‌دهد، كف فراوان پالت كه محتوی ذرات رنگی می‌باشد موها را احاطه كرده و رنگ كردن با آن آسان است و به عنوان “رنساژ” به بهترین نحو می‌توان از پالت استفاده نمود ( تقریباً محلول باید خیلی رقیق باشد) به موها می‌زنیم، عمل باید خیلی سریع باشد و مرتب موها شانه شوند تا رنگ همة موها را یكنواخت رنگ كند و بدین ترتیب به طور مرتب و بدون اینكه كوچكترین زیانی به مو برسد می‌توان مو را به رنگهای متنوع و جالب رنساژ نمود.

انواع پالت:

1- پالت طبیعی كه شامل پالت 1319 (مشكی) و پالت 317 ( قهوه‌ای)

2- پالت 350

3- پالت 310

پالت طبیعی 319 و 317

پالت طبیعی روی موهای سفید را كاملاً می‌پوشاند و پس از مصرف شفافیت فوق‌العاده‌ای به موها می‌دهد.

پالت 350

پالت 350 خاصیت بی‌رنگ كنندگی دارد، چنانچه پالت 350 را با 10 یا 20 عدد قرص اكسیژنه و 25 سی‌سی آب تركیب نماییم موها را از یك تا پنج درجه روشن می‌كند، طرز عمل بدین ترتیب است كه ابتدا باید بالای موها و پس از 10 الی 15 دقیقه ته موها را پالت زد تا موها یكنواخت بی‌رنگ شود، چون پالت 350 دارای PH قلیایی می‌باشد حتماً بایست پس از مصرف به موها كنزیل زد تا موها اسیدی شود، پالت 350 خاصیت تصحیح كنندگی دارد مثلاً خانمی كه سرش را به رنگ سیرتر شده می‌تواند با پالت 350 رنگ مورد نظر را یك تا سه درجه روشن‌تر نماید.

پالت 310 (نقره‌ای)

پالت 310 بیشتر برای مش به كار می‌رود.

اختلاف پالت با ایگورا رویال:

1- ایگورا رویال قلیایی است در صورتی كه پالت (به استثنای پالت350 ) تقریباً خنثی است.

2- تركیب بیشتر قرص اكسیژنه با رنگ ایگورا رویال رنگ را روشن‌تر می‌كند در صورتی كه هر قدر قرص اكسیژنه پالت بیشتر باشد رنگ تیره‌تر می‌شود.

3-زمان در پالت مؤثر است یعنی هر قدر پالت بیشتر روی موها بماند سیرتر می‌شود در صورتی كه در ایگورا رویال زمان لازم است برای رنگ گرفتن، 30 دقیقه می‌باشد و پس از آن رنگ دیگر اثری روی موها نخواهد داشت و این یكی از امتیازات بزرگ ایگورا رویال است.

طرز رنگ آمیزی:

مهمترین اصلی كه باید موقع رنگ آمیزی موها رعایت شود نظافت و اصول صحیح رنگ آمیزی می‌باشد، معمولاً در هر لوله رنگ ایگورا 10 عدد قرص یك گرمی اكسیژن موجود می‌باشد ولی باید توجه داشت كه اگر مثلاً بخواهیم یك رنگ مشكی به موها بزنیم مسلماً به قرص اكسیژن كمتری احتیاج داریم كه تعداد آن از 5 عدد برای هر لوله رنگ تجاوز نمی‌كند و یا چنانچه بخواهیم از سری‌های 8 و9 استفاده كنیم حداكثر برای هر تیوپ 5 عدد قرص 1 گرمی اكسیژن بیشتر مصرف نمی‌كنیم، معمولاً برای هر تیوپ رنگ 50 سی‌سی آب مصرف می‌شود، پس از اینكه رنگ و آب و قرصهای اكسیژن را با هم مخلوط نمودیم، ابتدا تمام اطراف موها را در قسمت پیشانی باید با كرم فیت چرب نمود تا در موقع رنگ آمیزی پوست صورت و گردن رنگ نشود، سپس از پشت سر شروع به رنگ آمیزی می‌كنیم.

چنانچه موها طبیعی باشد و برای اولین بار رنگ آمیزی شود از ته سر تا انتهای موها شروع به رنگ كردن می‌كنیم ولی چنانچه مو قبلاً رنگ شده باشد و فقط منظور ، رنگ كردن ریشة موها باشد، رنگ را باز هم از پشت سر فقط به ریشة موها می‌زنیم و پس از 20 دقیقه موها را شانه كرده به طوری كه رنگ به تمام موها برسد و پس از 5 الی 10 دقیقه سر را می‌شوییم. البته اگر دستگاه بخار داشته باشیم زمان كوتاهتری برای رنگ‌ آمیزی احتیاج داریم.

مدت 15 دقیقه چنانچه موها زیر دستگاه بخار قرار گیرد كاملاً موها رنگ می‌گیرد، پس از خاتمه كار موها را شسته و سپس با كرم كنزیل موها را كاملاً ماساژ داده و مدت 5 دقیقه صبر می‌كنیم و سپس موها را آبكشی كرده و بالاخره مطابق فرم دلخواه با ایورین پیچیده و پس از خشك شدن با دقت آرایش می‌دهیم.

فعل و انفعالات شیمیایی كه موقع رنگ كردن در موها به وجود می‌آید:

1- ضخیم شدن موها : چون رنگ دارای PH قلیایی می‌باشد و موها را ضخیم می‌كند بر اثر ضخیم شدن دریچه‌های مو باز می‌‌شود.

2- دخول پیگمنت‌های رنگی: در این حالت پیگمنت‌های مصنوعی رنگ از دریچه‌های روی مو داخل ساختمان مو شده و با پیگمنت‌های طبیعی مو تركیب می‌شوند.

3-ایجاد رنگ: پس از دخول پیگمنت‌های رنگی مصنوعی در داخل ساختمان مو كم كم تحولی در رنگ طبیعی مو به وجود می‌آید، مدت زمان لازم برای ایجاد رنگ در حدود 20 الی 30 دقیقه می‌باشد، البته در زیر دستگاه بخار مدت لازم در حدود 15 دقیقه می‌باشد.

نكات لازم در مورد رنگ كردن موها:

در مورد رنگ كردن موها نكات بسیار زیادی را باید مورد توجه و دقت قرار داد. متاسفانه امروزه عده‌ای از خانمها بدون توجه به اصول و قواعد رنگ كردن موها لوله رنگ را در مقداری آب و قرص اكسیژنه مخلوط نموده مانند اینكه بخواهند دیوار یا میز و صندلی را رنگ بزنند شروع می‌كنند به كار، بدین ترتیب مسلماً نتیجة خوبی به دست نخواهد آمد.

به طور كلی نكات مهمی را كه باید در موقع رنگ كردن موها مورد دقت قرار داد به قرار زیر است:

1-حساسیت:

قبل از هر چیز باید توجه داشت كه پوست سر نسبت به رنگ حساسیت دارد یا نه؟ اغلب اتفاق می‌افتد كه خانمی نسبت به رنگ دارای آلرژی می‌باشد به محض اینكه رنگ به پوست سر خانم آغشته شود تمام پوست گردن و سر و صورت خانم قرمز شده سپس متورم می‌شود، این نوع اشخاص جداً باید از دست زدن به رنگهای شیمیایی اجتناب نمایند.

2- انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ از مهمترین اصول و قواعد رنگ كردن می‌باشد، باید اولاً رنگ انتخابی با پوست و به خصوص با رنگ چشمان هارمونی داشته باشد، بعلاوه چاقی و لاغری ، سن و قیافه را هم باید در موقع رنگ در مد نظر داشت، شغل و موقعیت شخص هم واقعاً باید با رنگ انتخابی تطبیق كند و تنها امید و آرزو در موقع انتخاب رنگ نباید مورد توجه قرار گیرد. بهترین راهنما در موقع انتخاب رنگ ذوق و سلیقة شخص آرایشگر می‌باشد كه باید نهایت دقت و توجه را مبذول دارد و واقعاً مشتری را راهنمایی نماید، یعنی باید رنگ موی مشتری با توالت و لباس او مطابقت داشته باشد تا نتیجة كار آرایشگر به طرز جالب مشخص بشود.

کلمات کلیدی : آموزش آرایشگری;ارایشگری;ارایش و پیرایش;روش های جدید ارایشگری;مدل مو جدید;ترکیب رنگ ها در ارایشگاه;پالپ ها رنگ;انواع پالپ;ایگورا رویال;اختلاف پالت با ایگورا رویال;اموزش روش های جدید ارایشگری;نوع مو;تکنیک های ارایشگری;دانلود;دانلود مقاله;دانلود تحقیق;دانلود پایان نامه