دانلود پاورپوینت مرمت و آسیب شناسی سازهای خشتی

گروه فایل کاربردی

توضیحات :

بناها و سازهای خشتی گلی از ابتدایی ترین مصالح ساختمان یعنی خشت ساخته میشوند. با وجود اینکه خشت ها در سازهای قدیمی دارای ابعاد و اشکال مختلفی بوده اند اما متداول ترین و مرسوم ترین خشت ها به شکل مربع با اصلاع 20 سانتی متر و ضخامت 5 سانتی متر مورد استفاده قرار میگرفته اند.

اما استفاده از خشت در ساخت سازهای قدیمی دارای محاسن نیز بوده است که از جمله آنها میتوان به ساختار خشت که خاک رس است اشاره کرد که ملاتی است در بیشتر نقاط کشور در دسترس است و ساخت بنا با خشت موجب میشود سازه به صورت یکپارچه شکل گیرد. همچنین ساخت بناهای خشتی در مناطق خشک و کویری به دلیل رطوبت کم میتواند سالیان زیادی را دوام داشته باشد. از طرفی دیگر بناهای خشتی به دلیل دیوارهای قطور عایق حرارتی بسیار مناسب برای فصل های گرم و سرد سال میباشد.

اما سازهای خشتی هم معایب خود را دارند که میتوان به دشمن اصلی آنها یعنی رطوبت اشاره کرد. بناهای خشتی بایستی از جدارهای خارجیشان روکش داشته باشند تا از نفوذ رطوبت های حاصل از باران و برف در فصل های سرد سال جلوگیری کنند. رطوبت در این بناها به سرعت به داخل بافت دیواره ها نفوذ میکنند و باعث فرسایش بنا میگردد.


فایل پاورپوینت مرمت و باسازی بناهای خشتی یک فایل با فرمت پاورپوینت Powerpoint قابل ویرایش در 54 اسلاید تنظیم شده است که میتوانید پس از دانلود و تغییرات لازم برای ارائه های کلاسی و پروژه های درسی یا مطالعه شخصی استفاده نمایید.کلمات کلیدی : مرمت سازهای خشتی ، مرمت بناهای خشتی گلی ، پاورپوینت مرمت بناهای تاریخی

دانلود پاورپوینت مرمت و آسیب شناسی سازهای خشتی

محصولات مشابه با "دانلود پاورپوینت مرمت و آسیب شناسی سازهای خشتی"


محصولات گروه