دانلود مقاله معدن آهن چغارت و فسفات اسفوردی

گروه فایل کاربردی

توضیحات :

معدن چغارت یکی از معدن های استان یزد میباشد که در فاصله 12 کیلومتری شهر بافق و 125 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.

معدن چغارت دارای ذخایز 177 میلیون تنی از سنگ آهن و B.F میباشد.

ما برای اطلاعات بیشتر شما یک مقاله 39 صفحه ای و قابل ویرایش ورد را با موضوع معدن آهن چغارت و فسفات اسفوردی آماده کرده ایم که میتوانید دانلود و مطالعه نمایید. همچنین بخشی از این مقاله را در ادامه مطلب مشاهده می نمایید.

استان یزد در مرکز ایران در قلمرو سلسله کوه های مرکزی ایران بین عرض های جغرافیایی 29 درجه و 48 دقیقه تا 33 درجه و 30 دقیقه شمالی و طول جغرافیایی 52 درجه و 45 دقیقه تا 56 درجه و30 دقیقه شرقی از نصف النهار مبدأ قرار گرفته است. استان یزد از شمال و غرب به استان اصفهان از شمال شرقی به استان خراسان از جنوب غربی به استان فارس و از جنوب شرقی به استان کرمان محدود می شود. استان یزد در حدود 72156 کیلومتر مربع وسعت داشته و تقریباً 37/4 درصد از وسعت کل ایران را در بر می گیرد .


آب و هوای استان یزد به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی دارای زمستانهای سرد و نسبتاً مرطوب و تابستانهای گرم و طولانی و خشک است. بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1375، جمعیت استان 750769 نفر بوده که از این تعداد 15/75 درصد جمعیت شهری و 85/24 درصد جمعیت روستایی را تشکیل داده اند .


یزد به معنی پاک و مقدس است و شهر یزد نیز به مفهوم شهر خدا و سرزمین مقدس است. به لحاظ شرایط اقلیمی استان یزد وضعیت کشاورزی در این استان مطلوب نیست و امکان بهره برداری از آب های سطحی در کشاورزی بسیار کم است. شرایط خاص مناطق حاشیه کویر نظیر میزان اندک باران حرکت ماسه های روان ، پدیده کویرزایی مراتع فقیر کمبود منابع تأمین آب موجب شده تا 28 درصد وسعت استان یزد فاقد بهره دهی اقتصادی باشد .


مهمترین مناطق کشاورزی استان دشتهای یزد، اردکان، بهادران، بهاباد، هرات، مروت، چاهک و ابرکوه است. محصولات کشاورزی استان شامل انار، پسته، بادام، غلات، آفتابگردان، انگور، پنبه، چغندر قند و کنجد است .کلمات کلیدی : تحقیق درباره معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی;تحقیق معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی;فسفات اسفوردی;تحقیق درباره معدن آهن چغارت ;تحقیق درباره فسفات اسفوردی;تحقیق درباره معدن آهن ;مقاله درباره معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی;تحقیق معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی;مقاله معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی;گزارش بازدید از معدن آهن چغارت وفسفات اسفوردی

دانلود مقاله معدن آهن چغارت و فسفات اسفوردی

محصولات مشابه با "دانلود مقاله معدن آهن چغارت و فسفات اسفوردی"


محصولات گروه