دانلود مقاله همه چیز در مورد آتشفشان ها

گروه فایل کاربردی

توضیحات :

آتشفشان گسیختگی در پوسته یک جرم سیاره ای مانند زمین است که به گدازه داغ، خاکستر آتشفشانی و گازها اجازه می دهد تا از محفظه ماگمایی زیر سطح خارج شوند.


آتشفشان ها از نظر ساختاری دارای سه بخش هستند:

1- دهانه یا قله آتشفشان

2- محفظه مواد مذاب و داغ

3- مجرای مرکزی

غالباً آتشفشان ها بروی کره زمین در قسمت هایی که صفحات تکتونیکی tectonic به صورت واگر یا همگرا هستند اتفاق می افتد که در بیشتر مواقع این پدیده زمین شناسی در زیر آب و اقیانوس ها اتفاق می افتد.

فوران های آتشفشانی عظیم میتواند اثرات بسیاری داشته باشد از جمله تحت تاثیر قرار دادن دمای اتمسفر زیرا خاکستر و قطرات اسید سولفوریک خورشید را پنهان کرده و زمین را خنک میکند.

در طول تاریخ آتشفشان های مختلف و عظیمی اتفاق افتاده است که فاجعه های وحشتناکی را به وجود آورده است.


ماگما موادی از دورن زمین و توده سنگ های آذرین هستند که با دمای بسیار بالا و نزدیک به 1000 درجه به سطح زمین میرسند. ماگما ها پس از رسیدن به سطح زمین دمای خود را از دست میدهند و به حالت جامد تبدیل میشود که در این حالت به آن گذازه گفته میشود.

شاید جالب باشد که بدانید بزرگترین آتشفشان کره زمین ماونا لوا است که در مجموعه جزیره های هاوایی قرار دارد.


این مقاله 43 صفحه که با فرمت word تهیه شده است به ویژگی ها و خصوصیات آتشفشان ها میپردازد و آشنایی کاملی در مورد آتشفشان میباشد. از این مقاله میتوانید برای تحقیق های دانشگاهی و علمی استفاده نمود.کلمات کلیدی : آتشفشان ، دانلود مقاله آتشفشان ، دانلود تحقیق آتشفشان ، همه چیز درمورد آتشفشان

دانلود مقاله همه چیز در مورد آتشفشان ها

محصولات مشابه با "دانلود مقاله همه چیز در مورد آتشفشان ها"


محصولات گروه